Pozdrowienia z Koszęcina

Festiwal zawodów

Uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia wzięli udział w Festiwalu zawodów w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Festiwal został zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Jego celem jest promocja szkolnictwa zawodowego – zwiększenie zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym, pogłębianie wiedzy na temat oferty szkół kształcących w zawodzie oraz oferty pracodawców na lokalnym rynku pracy, a także przywrócenie prestiżu szkół kształcących w zawodzie.

W ramach Festiwalu odbył się, między innymi, finał Konkursu „Śląski przegląd zawodów – 2018” realizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W trzech kategoriach konkursu: „Robotyka wokół nas”, „Festiwal mody i urody oraz „Zdrowe żywienie to zdrowe pokolenie” uczniowie techników i branżowych szkół I stopnia z województwa śląskiego promowali wybrane zawody oraz zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności.

Udział w Festiwalu był cennym doświadczeniem dla uczniów gimnazjów i uczniów klas szkół podstawowych, którzy mieli możliwość obserwowania zmagań konkursowych starszych kolegów i zapoznania się z wymaganiami dla kandydatów wybierających kształcenie w technikach i szkołach branżowych I stopnia.

Zobacz galerię:

Data: 07 czerwca 2018