Konkurs fryzjerski

26.03 upłynął naszym uczestnikom pod znakiem wizażu i najmodniejszych fryzur tego sezonu, a przyszłe fryzjerki mogły wykazać się swoimi umiejętnościami i zdobytymi dotychczas kwalifikacjami w organizowanym przez katowicki Cech Rzemiosł Różnych, 24 już Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim.

Młodzi fryzjerzy rywalizowali w kilku konkurencjach: fryzura męska modne modelowanie i męska fryzura klasyczna, zaś we fryzjerstwie damskim dały się wyróżnić: dzienna fryzura kreatywna, fryzura wieczorowa, ślubna i wreszcie: plecionki i warkocze oraz coś, co nawiązywało do historii fryzjerstwa – fale wyciskane na mokro.

Każda konkurencja trwała od 25 do 40 minut. Grzebienie, suszarki, prostownice, spinki i tysiąc innych przyborów fryzjerskich poszło w ruch. Na twarzach fryzjerek dały się zauważyć silne emocje. Każdy uczestnik ten osobliwy turniej traktował z powagą i starał się podejść do wykonywanego zadania bardzo profesjonalnie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak fryzury ślubne. Z wielkim zaangażowaniem młodzież robiła koki, pletła warkocze, tapirowała główki i upinała misterne ozdoby. Przed jeszcze trudniejszym zadaniem stanęło jury konkursy, w skład którego weszli mistrzowie fryzjerstwa, którzy na co dzień prowadzą własne salony.

Jaworznicki hufiec zaprezentowały 3 uczestniczki: Julia Niklewicz (III klasa), która została przygotowana przez panią Beatę Bromboszcz w salonie ,,UNIKAT”, ucząca się pod okiem pani Zofii Wilczek (salon fryzjerski ,,ZOSIA”) Paulina Kurlbaum (II klasa) oraz przygotowana przez panią Iwonę Kocur (salon KiKi) Beata Sarnowska (II klasa).

Paulina wybrała konkurencję, w której tworzyła fale na mokro, Beata i Julia zdecydowały się natomiast na fryzury ślubne. Cała trójka spisała się na medal, a dodatku Julia zajęła w swojej konkurencji II miejsce. Także Paulina została nagrodzona III miejscem.

Sama inicjatywa miała przybliżyć przybliżyć formułę egzaminu końcowego zakończenia nauki zawodu, a przede wszystkim ułatwić w przyszłości młodym ludziom zaistnienie na rynku pracy. W konkursie wzięło udział około 50 uczestników.

Zobacz galerię:

Data: 27 kwietnia 2017